Duyurular

Sağlık Çalışanları Ücretsiz Olarak Yararlanmaya Devam Edecek

Anadolu Sağlık Sen İstanbul temsilciliği, 31 Ağustos 2020 tarihinde sona erecek olan ulaşımdan ücretsiz yararlanma düzenlemesinin uzatılması için girişimlerde bulundu.

Pandeminin ilk günlerinde yoğun emek ve mesai harcayan, yorgun ve uykusuz olarak çalışan sağlıkçıların ücretsiz ulaşım ve İSPARK hizmetinin uzatılması için Anadolu Sağlık Sen İstanbul İl temsilcisi Salim Kar ve yönetimi tarafından yapılan girişimler olumlu sonuçlandı.

Salim Kar, konuyla ilgili açıklamada bulunarak şunları söyledi:

“Bilindiği gibi Mart ayından itibaren yoğun mesai harcayan sağlık çalışanları evlerine gidememişlerdi. İşyeri ile ikametgâhları farklı ilçelerde olanlar ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşadılar. Yoğun temponun ardından hiç dinlenemeden yeniden göreve döndüler. Özel araçlarla ve taksi tutarak evlerine gitmek zorunda kaldılar. Haliyle bunlar ek masraf olarak sağlık çalışanlarının bütçelerini zorladı.

İstanbul ulaşımda en sıkıntılı illerimizden biri. Bu sıkıntı hem bütçeyi zorluyor hem de insanı yoruyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarının yaşandığı günlerde bu sıkıntıları en yoğun yaşayan sağlık çalışanları olmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu dönemde sağlık çalışanlarına jest yaparak yolcu hizmetleri ve İSPARK hizmetlerinde sağlık çalışanlarına yönelik ücretsiz hizmet başlatmış ve bu uygulama nedeniyle sağlıkçılar nefes alabilmiştir. Bu uygulama örnek bir uygulama olmasının yanı sıra sağlık çalışanlarını maddi olarak rahatlatmıştır.

Sağlık çalışanlarının yararlandığı ücretsiz ulaşım ve İSPARK hizmetinin 31 Ağustos’ta bitecek olması, vaka sayılarının yeniden artmaya başladığı bu günlerde bizleri düşündürmeye başlamıştır. Bu nedenle Yolcu Hizmetleri ve İletişim daire Başkanı Sayın Müfit Yetkin’i ziyaret ederek konuyu gündeme getirdik ve bu hizmetin sağlık çalışanları için anlam ve önemini anlattık. Ücretsiz olarak sunulan bu hizmetin 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatılmasını ve indirimlerin kalıcı hale getirilmesini talep ettik. Ziyaretimizin olumlu sonuçlanması Anadolu Sağlık Sen olarak bizi memnun etmiştir. Ücretsiz ulaşım ve İSPARK kartları 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Sağlık çalışanlarına şimdiden hayırlı olsun.

Makamında ziyaret ettiğimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yolcu Hizmetleri ve İletişim Daire Başkanı Sayın Müfit Yetkin’in misafirperverliğine, anlayış ve hoşgörüsüne ayrıca teşekkür ediyorum. Temennimiz sağlık çalışanlarının tüm belediye hizmetlerinden ücretsiz ve indirimli olarak yararlandırılmaları yönündedir.”


Sağlık Çalışanları Ücretsiz Olarak Yararlanmaya Devam Edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu