Basında Biz

Yargının Önünde Hesap Vereceksiniz…

Anadolu Sağlık-Sen İstanbul Şubesi tarafından  Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ndeki hemşirelerin ‘Hemşireler Günü’ kutlanmak istendi. Başkan Salim Kar, Teşkilatlanmadan Sorumlu Şube Başkan yardımcısı Murat Yıldız ve Sultanbeyli İlçe başkanı Cüneyt Şahin ile birlikte hemşirelere çiçek vermek için gittikleri hastane kapısından içeri alınmadılar ve hemşirelerle iletişim kurmaları engellendi.

Anadolu Sağlık-Sen İstanbul Şube Başkanı Salim Kar; “Sultanbeyli Devlet Hastanesi başhekimi Doç. Dr. Mustafa Bulut ve İdari Mali Hizmetleri Müdürü Abdullah Şahin, nöbetçi memur ve nöbetçi şefe talimat vererek hemşirelerle iletişim kurmamızı ve hemşireler gününü kutlamamızı engellemişlerdir.” İfadelerinde bulundu

Başkan Kar konuşmalarının devamında şunları söyledi:

“Nöbetçi şef ve nöbetçi memura TCK 118. Maddesini sendikal faaliyetlerimizin engellenemeyeceğini bu durumun suç teşkil ettiğini iletmemize rağmen sendikal faaliyetlerimizi engellemeye devam ettiler. Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak sendikal faaliyetlerimizin engellendiğini ilettik. Sultanbeyli Devlet Hastanesine gelen polis ekipleri nöbetçi memur ve nöbetçi şefe durumu iletmiş olup sendikal faaliyetleri engelleyemezsiniz bu bir anayasal haktır diye iletmelerine rağmen Sultanbeyli Devlet Hastanesi başhekimi Mustafa Bulut ve İdari Mali Hizmetler Müdürü Abdullah Şahin bu hastanede sendika çalışması yapacaksanız bizden izin almanız gerekiyor diyerek sendikal faaliyetlerimizi engellenmiştir.”

“KONUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Başkan Salim Kar, Anadolu Adliyesi’ne giderek haklarında suç duyurusunda bulunduklarını belirterek “Konunun peşini bırakmayacağız. Anadolu Sağlık-Sen olarak karşımızda hangi gücün olduğunun hiçbir önemi yok. Üyelerimizin ve sağlık çalışanlarının hakkını her durumda her platformda koruyup muhafaza edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Kar, hastaneden ayrılmadan önce hemşireler için getirdikleri gülleri hastane yönetimine hediye ettiğini söyleyerek yerlere bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu